Przenośne koncentratory tlenu – Wypożyczalnia Patronus

PATRONUS to profesjonalna wypożyczalnia sprzętu medycznego oferująca wysokiej jakości przenośne koncentratory tlenu wraz z niezbędnym wyposażeniem (nawilżacz, kaniula donosowa). Wszystkie urządzenia znajdujące się w ofercie wypożyczalni cechuje bezawaryjna praca zagwarantowana przez regularne przeglądy techniczne, którym poddawane są koncentratory.

oxus koncentrator tlenu wypożyczalnia sprzętu medycznego Patronus

Przenośny koncentrator tlenu Oxus

Przenośny koncentrator tlenu Oxus to przenośny koncentrator tlenu do prowadzenia tlenoterapii w dowolnie wybranym przez pacjenta miejscu. Oxus jest stosunkowo małym koncentratorem w porównaniu do większości modeli, dlatego umożliwia swobodne

Czytaj więcej »
zen o lite przenośny koncentrator tlenu wypożyczalnia sprzętu patronus

Przenośny koncentrator tlenu Zen-O lite

Przenośny koncentrator tlenu Zen-O lite jest przenośnym koncentratorem tlenu, przeznaczonym dla pacjentów, którzy chcą prowadzić aktywny styl życia i równocześnie wymagają długoterminowej tlenoterapii. Z uwagi na wyjątkowo cichy sposób pracy,

Czytaj więcej »
Przenośny koncentrator tlenu Zen-O - Sklep Patronus

Przenośny koncentrator tlenu Zen-O

Przenośny koncentrator tlenu Zen-O to jeden z najlepszych przenośnych koncentratorów tlenu umożliwiający tlenoterapię stacjonarną i w podróży. Urządzenie posiada unikalny system dual mode pozwalający na wybór pomiędzy tlenoterapią pulsacyjną, a

Czytaj więcej »

Przenośny koncentrator tlenu – czym jest i jak działa?

Koncentrator tlenu jest urządzeniem służącym do podawania tlenu pacjentom wymagającym stałej tlenoterapii. Mobilna odmiana tego sprzętu pozwala na korzystanie z niego w każdych warunkach, nawet bez dostępu do sieci zasilającej. Dodatkowo zdecydowanie mniejsze, niż w przypadku modeli stacjonarnych rozmiary i waga urządzenia, umożliwiają pacjentowi na prowadzenie aktywnego trybu życia, a nawet podróżowanie samolotem.

Przenośne koncentratory tlenu działają na takiej samej zasadzie jak modele stacjonarne, co oznacza, że pobierają one powietrze z otoczenia, a następnie dzięki absorpcji azotu są w stanie podać pacjentowi tlen o stężeniu przekraczającym 90%. Dodatkowo większość nowszych wersji koncentratorów posiada dodatkową opcję oczyszczania i nawilżania wdychanego przez pacjenta gazu. Modele przenośne wyposażone są w akumulatory, które po pełnym naładowaniu są w stanie pracować ciągle nawet przez kilka godzin.

W jakich przypadkach stosuje się koncentratory tlenu?

Wypożyczalnia przenośnych koncentratorów tlenu

Koncentratory tlenu są urządzenia, które ułatwiają codzienność głównie pacjentom zmagającym się z chorobami układu oddechowego, takimi jak

  • astma oskrzelowa,
  • mukowiscydoza,
  • dysplazja oskrzelowo-płucna,
  • przewlekła obturacyjna choroba płuc.

Są one również przydatne u pacjentów w wieku podeszłym, którzy cierpią na zaawansowane nowotwory, niewydolność tętniczą oraz inne choroby układu krążenia. Przenośne koncentratory tlenu mogą okazać się nieocenionym wsparciem u pacjentów, którzy chcą zachować dalszą mobilność i aktywność, lecz z różnych przyczyn wymagają stałej tlenoterapii.

Zalety i wady przenośnych koncentratorów tlenu

Największą zaletą przenośnych koncentratorów tlenu jest możliwość zaoferowania pacjentowi większej swobody życia, niż w przypadku modeli stacjonarnych. Oznacza to, że osoby korzystające z modeli mobilnych mogą to robić zarówno na spacerze, jak i zakupach, czy też w trakcie różnego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu. Tym, co można uznać za wadę przenośnych koncentratorów tlenu, jest ich nieco mniejsza wydajność, niż w przypadku modeli stacjonarnych, jednak w dalszym ciągu jest to praca wystarczająca do efektywnej tlenoterapii większości pacjentów.

Przenośne koncentratory tlenu – zużycie prądu

Według najnowszych wyliczeń modele stacjonarne zużywają około 35-40 W. Przenośne koncentratory są urządzeniami zdecydowanie bardziej ekonomicznymi od swoich stacjonarnych odpowiedników. Dzieje się tak, ponieważ modele tego typu wyposażone są w akumulator/baterię, która pozwala na pracę urządzenia bez konieczności podłączenia do źródła prądu. Tym samym jedno naładowanie baterii wystarcza na nawet 3-4 godziny pracy urządzenia, co znacząco wpływa na obniżenie kosztów jego eksploatacji.

Wypożyczalnia sprzętu medycznego PATRONUS – dlaczego warto?

PATRONUS to wypożyczalnia sprzętu medycznego stworzona, by sprostać potrzebom wszystkich pacjentów. Bogata oferta różnorodnych urządzeń, w tym przenośnych koncentratorów tlenu i niezwykle dogodne warunki najmu sprawiają, że PATRONUS znajduje się na czele krajowych dostawców sprzętu medycznego.

Tym, co wyróżnia PATRONUS jest przede wszystkim zaangażowanie i profesjonalizm. Wszystkie urządzenia dostępne w naszej wypożyczalni charakteryzują się najwyższą jakością i pełną sprawnością potwierdzoną przez regularne przeglądy techniczne. Warto także dodać, że cena miesięcznego wynajmu koncentratora tlenu jest wyjątkowo korzystna, tak każdy podnosić komfort życia wszystkich pacjentów, a w szczególności tych, których nie stać na zakup nowego urządzenia.

Koncentrator tlenu tego typu pozwoli Ci cieszyć się pełnią życia oraz swobodą przemieszczania.

Przenośny koncentrator tlenu — wypożyczalnia
Skontaktuj się z nami!

 

Q&A – najczęstsze pytania i odpowiedzi

1. Czy przenośne koncentratory tlenu są głośne?

Większość przenośnych koncentratorów tlenu jest cicha i nie powinna przeszkadzać w codziennych czynnościach.
Poziom hałasu zależy od modelu i producenta.

2. Jakie są ograniczenia dotyczące podróżowania z przenośnym koncentratorem tlenu?

Wiele linii lotniczych zezwala na podróżowanie z przenośnymi koncentratorami tlenu, ale zawsze warto sprawdzić
zasady przewoźnika przed podróżą. Często wymagane są specjalne zasady i procedury.

3. Jakie są potencjalne skutki uboczne korzystania z przenośnego koncentratora tlenu?

Potencjalne skutki uboczne mogą obejmować suchość lub podrażnienie nosa, ból głowy lub uczucie zmęczenia.
Te objawy zazwyczaj są łagodne i mogą być łatwo zarządzane.

4. Jak szybko przenośny koncentrator tlenu zaczyna dostarczać tlen?

Większość przenośnych koncentratorów tlenu zaczyna dostarczać tlen niemal natychmiast po włączeniu.

5. Jakie są potencjalne problemy związane z używaniem przenośnych koncentratorów tlenu?

Potencjalne problemy mogą obejmować problemy techniczne z urządzeniem, takie jak awaria baterii, potrzeba
regularnej konserwacji, a także suchość i podrażnienie nosa. W razie jakichkolwiek problemów
należy skontaktować się z producentem urządzenia lub lekarzem.