Powrót do pełnej sprawności po wypadku czy ciężkiej chorobie to często długotrwały proces, obarczony koniecznością pracy z rehabilitantem. W takich przypadkach liczy się również samodzielny wysiłek, wkładany w ćwiczenia, wykonywane w zaciszu własnego domu. Każdy dobry fizjoterapeuta powinien wiedzieć, jak ukierunkować działania, mające na celu odzyskanie zdrowia i sprawności. Istotna będzie m.in. praca nad tkankami od strony manualnej. Nie można także bagatelizować zaangażowania samego pacjenta, poprzez szereg różnych czynności, wykonywanych w domu. Niezbędny okazuje się wówczas sprzęt rehabilitacyjny, dzięki któremu możliwa jest codzienna walka o powrót do formy sprzed wypadku czy choroby. Jaki sprzęt do samodzielnej rehabilitacji wybrać?
Czy warto zainwestować w specjalistyczne łóżko dla chorych?
Oczywiście, że warto. Co więcej, odpowiednie łóżko rehabilitacyjne dla chorego to podstawa, by mógł on wygodnie i komfortowo odpoczywać. Warto w tej sprawie postawić na model, dzięki któremu podniesiona zostanie jakość codziennego funkcjonowania. Dobór odpowiedniego łóżka znacznie zwiększy tempo powrotu do zdrowia, gwarantując przy tym odpowiednie ułożenie chorej osoby. Dzięki elektronicznemu sterowaniu zdecydowanie łatwiejsze będzie wstawanie czy przyjmowanie odpowiedniej pozycji. Regulowana wysokość i boczne barierki zwiększają komfort i zabezpieczają przed niefortunnym upadkiem. Do łóżka warto również dokupić odpowiedni materac. Najlepiej, by miał on właściwości przeciwodleżynowe. Takimi cechują się materace piankowe, posiadające system kanalików, wpływających pozytywnie na cyrkulację powietrza.
Ofertę łóżek rehabilitacyjnych, dostępnych w Sklepie internetowym PATRONUS, znajdziesz pod tym linkiem.
Jak wspomagać koordynację ruchową?
Sprzęt, który będzie wspomagał koordynację ruchową, jest niezastąpiony w domu pacjenta z problemami z poruszaniem się. Ułatwia on nie tylko przemieszczanie się, ale również sprzyja postępom w rehabilitacji. Idealnie sprawdzi się tutaj chodzik, zwłaszcza w przypadku osób starszych. Chodzik nie tylko pomoże w poruszaniu się, ale również i w pionizacji. Coraz więcej pacjentów decyduje się także na rozwiązanie, którym jest balkonik ambona. Dzięki niemu możliwe jest rozłożenie masy ciała na przedramiona, co z kolei wpływa na stabilizację postawy, zwiększając komfort poruszania się. Zarówno chodzik, jak i balkonik, cechują się solidną, stabilną konstrukcją. Wpływa to na poczucie pewności osoby rehabilitowanej oraz zwiększa jej jakość życia. Pełna lista produktów, które dostępne są w sklepie i wypożyczalni PATRONUS, została przedstawiona na stronie https://patronus-med.pl/sklepy-medyczne-nfz/ – zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi pozycjami.
Dla kogo przeznaczona jest szyna rehabilitacyjna?
Szyna rehabilitacyjna, której specyfika została opisana pod linkiem: https://patronus-med.pl/szyna-rehabilitacyjna-cpm/, to rozwiązanie polecane osobom z kontuzją stawu kolanowego czy biodrowego. Urządzenie to sprzyja terapii ciągłym ruchem biernym i wspomaga poruszanie się. Co ważne, tylko dzięki odpowiednim sprzętom rehabilitacyjnym można w pełni zadbać o wygodę pacjenta w domu i przyśpieszyć proces powrotu do pełnej sprawności. Warto również rozważyć skorzystanie z wypożyczalni takiego sprzętu, by ograniczyć koszty, zwiększając przy tym możliwości i komfort codziennego funkcjonowania osób, które z różnych powodów borykają się z trudnościami w zakresie poruszania się.