You are currently viewing Dofinansowanie NFZ do koncentratorów tlenu — czy mogę ubiegać się o dotację?

Dofinansowanie NFZ do koncentratorów tlenu — czy mogę ubiegać się o dotację?

Sprzęt medyczny, taki jak koncentratory tlenu, to urządzenia, bez których wielu osób nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Niestety bardzo często jest to zakup, który nie mieści się w budżecie chorego, co powoduje strach przed każdym nadchodzącym dniem i lęk o własne zdrowie, a nawet życie. Z tego powodu wiele osób poszukuje odpowiedzi na pytanie, czy możliwe jest dofinansowanie do zakupu koncentratora tlenu.

Czy istnieje możliwość dofinansowania do zakupu koncentratora tlenu?

Koncentrator tlenu to urządzenie umożliwiające tlenoterapię w warunkach innych niż szpital. Do wyboru mamy dwa typy tych urządzeń: stacjonarne, z których chorzy mogą korzystać w zaciszu domowym oraz przenośne, które umożliwiają aktywne przemieszczenia się, a nawet latanie samolotem. Koncentratory tlenu są niezbędne osobom zmagającym się z różnego rodzaju chorobami płuc oraz pacjentom w wieku podeszłym. Zakres cen tych urządzeń jest dosyć spory, jednak w większości przypadków nowy koncentrator tlenu to wydatek kilku tysięcy złotych.

Z tego powodu wielu chorych poszukuje różnych dofinansowań, dzięki którym mogliby zakupić urządzenie. W przypadku koncentratorów stacjonarnych Pacjenci powinni zgłosić się do dowolnej Poradni Domowego Leczenia Tlenem (DLT). Poradnie te zazwyczaj działają przy Szpitalach specjalizujących się w Pulmonologii. Po pozytywnej weryfikacji przeprowadzonej przez Poradnię, Pacjent może otrzymać bezpłatny koncentrator tlenu do domu. Sprzęt jest przyznawany dożywotnio i obejmuje opiekę Pielęgniarki oraz Serwisu.

W przypadku chęci zakupu stacjonarnego koncentratora tlenu, niestety nie ma możliwości uzyskania dofinansowania na zakup takiego sprzętu. W tym przypadku jedynym sposobem na uzyskanie wsparcia w zakupie stacjonarnego koncentratora tlenu jest założenie konta w wybranej fundacji, a następnie zbieranie środków od darczyńców.


Stacjonarne koncentratory tlenu znajdą Państwo w naszym sklepie medycznym Patronus: https://patronus-med.pl/kategoria-produktu/stacjonarne-koncentratory-tlenu

Jeśli chodzi o przenośne koncentratory tlenu – dla osób posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności są dofinansowywane przez PCPR (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie) oraz PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych). Wystarczy wypełnić: „Wniosek na dofinansowanie ze środków PFRON zadań w zakresie likwidacji barier architektonicznych, w komunikowaniu się i technicznych, dla osób niepełnosprawnych„.

Koncentrator tlenu wypożyczalnia

Koncentrator tlenu – wypożyczalnia

Sklep Patronus wsparciem dla osób wymagających tlenoterapii

Patronus, to sklep medyczny, który zna potrzeby i problemy swoich klientów, dlatego w swojej ofercie posiada pełnowartościowe, atrakcyjne cenowo urządzenia do tlenoterapii medycznej. Szeroki zakres koncentratorów stacjonarnych oraz przenośnych sprawia, że każdy znajdzie opcję najlepiej dopasowaną do jego potrzeb oraz budżetu. Dodatkowo Patronus oferuje niezwykle korzystną usługę wynajmu różnych urządzeń medycznych, w tym koncentratorów tlenu, na niezwykle dogodnych warunkach. Wszystko to, by ułatwić swoim klientom możliwość skorzystania z terapii, która zmieni jakość ich dotychczasowego życia i pozwoli uwolnić się od ciągłych pobytów w szpitalu.

Wypożyczalnia sprzętu medycznego — sprawdź ofertę!