You are currently viewing Zalety wypożyczenia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego

Zalety wypożyczenia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego

Choroby oraz różnego rodzaju urazy i kontuzje mogą przytrafić się każdemu, niezależnie od wieku, czy stylu życia. W takich sytuacjach niezbędny do prawidłowego funkcjonowania może okazać się różnego rodzaju sprzęt medyczny, który ułatwi rehabilitację i wspomoże wydolność organizmu. Niestety, bardzo często jest to spory wydatek, sięgający nawet kilku tysięcy złotych. Na szczęście istnieją rozwiązania takie jak wypożyczenie sprzętu medycznego, które pozwalają na uzyskanie dostępu do odpowiednich urządzeń i narzędzi za dużo niższą kwotę. Jakie są zalety wypożyczalni sprzętu medycznego i jakie urządzenia można w nich znaleźć?

Czym są wypożyczalnie sprzętu medycznego?

Ceny nowych urządzeń, takich jak łózko rehabilitacyjne czy koncentrator tlenu to nawet kilka tysięcy złotych, a refundacja NFZ dotyczy jedynie kilku produktów medycznych. Jest to powód, dla którego spora liczba chorych oraz ich opiekunów nie jest w stanie wyposażyć się w odpowiedni sprzęt usprawniający codzienne funkcjonowanie pacjenta i ułatwiający jego rehabilitację. Rozwiązaniem tego problemu są wypożyczalnie medyczne, które oferują możliwość korzystania z tego typu urządzeń w dużo korzystniejszej cenie i na dogodnych warunkach. Często w zakresie takiej usługi znajdziemy również wsparcie serwisowe oraz profesjonalne przeszkolenie z korzystania ze sprzętu.

Jaki sprzęt medyczny można wypożyczać?

Wypożyczalnie sprzętu medycznego w swojej ofercie posiadają dwa typy produktów: nowe oraz używane w stanie idealnym. Najczęściej spotykanym w tego typu miejscach sprzętem medycznym są łóżka rehabilitacyjne w formie tradycyjnej i elektrycznej, różnego rodzaju wózki inwalidzkie, stacjonarne koncentratory tlenu, przenośne koncentratory tlenu, szyny podjazdowe, schodołazy czy asystory kaszlu. Słowem, wszystko, co może okazać się niezbędne do zapewnienia choremu jak najlepszych warunków życia oraz efektywnej rehabilitacji. Wypożyczalnie sprzętu medycznego to również miejsca, gdzie znajdziemy akcesoria i urządzenia ułatwiające funkcjonowanie osobom w wieku podeszłym. Będą to, przede wszystkim balkoniki rehabilitacyjne oraz chodziki ułatwiające poruszanie się.

Wypożyczalnia sprzętu medycznego

Zalety wypożyczalni sprzętu medycznego

Najbardziej oczywistą zaletą wypożyczalni sprzętu medycznego jest możliwość zaoszczędzenia sporej kwoty, którą musielibyśmy jednorazowo wydać na zakup odpowiedniego urządzenia. W przypadku sprzętów, takich jak łóżka rehabilitacyjne, schodołazy czy koncentratory tlenu może to być nawet oszczędność na poziomie kilku tysięcy złotych. Jest to również idealne rozwiązanie dla osób, które będą potrzebować danego urządzenia jedynie przez kilka miesięcy, a zakup nowego sprzętu byłby dla nich po prostu nieopłacalny.

Wypożyczalnia sprzętu medycznego to również miejsce, gdzie szybko znajdziemy fachową pomoc oraz szereg wskazówek dotyczących korzystania ze sprzętu. Co więcej, decydując się na podpisanie umowy wynajmu, możemy liczyć na dokładny instruktaż, w jaki sposób prawidłowo korzystać z danego urządzenia. Co więcej, wypożyczalnia sprzętu medycznego Patronus oferuje również serwis sprzętu oraz wsparcie techniczne w postaci infolinii.

Kolejną zaletą wypożyczalni jest fakt, że w miejscu takim znaleźć możemy kilka egzemplarzy i modeli danego produktu. Decydując się więc na wypożyczenie sprzętu, możemy dopasować odpowiedni dla siebie wariant, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości w kolejnym miesiącu wymienić go na inny model. Taka sytuacja nie będzie miała miejsca w przypadku zakupu sprzętu w sklepie, gdzie musimy dobrze zastanowić się, na jaki model i jakie funkcjonalności chcemy postawić.

Wypożyczalnia sprzętu medycznego ☎ 795 078 048