You are currently viewing Tlenoterapia zwierząt – jak działa koncentrator tlenu dla psa i kota?

Tlenoterapia zwierząt – jak działa koncentrator tlenu dla psa i kota?

Psy i koty to nasi najlepsi przyjaciele, którzy oferują nam bezwarunkową miłość, w zamian oczekując odrobiny troski, wsparcia i opieki. Uczucia te można okazać pupilowi nie tylko poprzez ofiarowanie mu ciepłego domu i regularnych posiłków, ale i zapewnienie stałej opieki zdrowotnej. W końcu zwierzęta, dokładnie tak jak ludzie zmagają się z różnymi problemami i schorzeniami, które sprawiają, że nasz ukochany pies czy kot nagle zaczynają wymagać dodatkowej pomocy i wsparcia. Jedną z takich form wsparcia zwierzaka w jego problemach zdrowotnych jest tlenoterapia przy użyciu koncentratora tlenu. Jak działa koncentrator tlenu dla psów i kotów oraz w jaki sposób uzyskać takie urządzenie, dowiesz się w dalszej części artykułu.

Tlenoterapia zwierząt - PATRONUS

Czym jest i jak działa koncentrator tlenu dla psa i kota?

Tlen to pierwiastek niezbędny do życia każdemu organizmowi żywemu. Potrzebują go zarówno ludzie, jak i zwierzęta oraz rośliny. W powietrzu znajduje się go jedynie około 20 proc., co może okazać się dawką zbyt małą w przypadku niektórych schorzeń. Koncentrator tlenu to urządzenie pozwalające dozować mieszankę zawierającą aż do 95 proc. tlenu. Co więcej, urządzenie to nie pobiera tlenu z butli, a z atmosfery nasycając je i podając pacjentowi.

Okazuje się, że urządzenie to podnosi komfort życia nie tylko ludzi, ale i zwierząt. Z tego powodu coraz więcej właścicieli zwierząt decyduje się na koncentrator tlenu dla psa czy kota w przypadku stanów związanych z zaburzeniami oddychania, zarówno ostrych, jak i przewlekłych. Koncentrator może działać przez cały dzień, dzięki czemu chore zwierzę ma zapewniony odpowiedni poziom natlenienia organizmu, a my pewność, że robimy wszystko, by zaoferować naszemu pupilowi jak najlepszą opiekę.

Podawanie tlenu (w nagłych przypadkach, gdy występuje duszność, sinica lub niewydolność oddechowa), jest czynnością, która może uratować życie zwierzęcia. Tlenoterapia pozwala na stabilizację stanu pacjenta, w celu poszukiwania przyczyny dolegliwości oraz wykonania dalszych badań i interwencji.

W przypadku duszności związanej z niedrożnością dróg oddechowych, czyli ich zatkaniem np. przez ciało obce, terapia tlenem ciała obcego będzie mało skuteczna, dopóki nie zostanie wyeliminowana pierwotna przyczyna.

Ciężka przewlekła choroba płuc może kwalifikować zwierzęta do przewlekłej tlenoterapii, ale wymaga to konsultacji z lekarzem weterynarii i ścisłego nadzoru tego procesu.

Obniżona saturacja (nasycenie krwi tlenem) występująca podczas znieczulenia ogólnego jest kolejnym wskazaniem do zastosowania tlenoterapii u zwierząt. Leki stosowane do narkozy mogą powodować bezdechy, duszności i depresję układu oddechowego, zmniejszając jego wydolność.

Koncentratory tlenu dla zwierząt w ofercie sklepu medycznego Patronus

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wypożyczalnia i sklep medyczny Patronus wprowadziła do swojej oferty kilka koncentratorów tlenu przeznaczonych wyłącznie dla zwierząt. Wśród urządzeń tych znalazły się koncentratory takie jak:
EverFlo – Philips Respironics
Invacare – Perfecto 2
Invacare – Platinum S
Pierwsze z prezentowanych urządzeń znajduje się zarówno w ofercie sklepu, jak i wypożyczalni, natomiast dwa ostatnie modele występują jedynie w opcji wynajmu.

Koncentratory tlenu dla zwierząt PATRONUS

Należy przy tym dodać, że tlenoterapia zwierząt, odbywająca się dzięki koncentratorom tlenu, znajdujących się w ofercie sklepu Patronus odbywa się w komfortowej dla zwierząt atmosferze. Dzieje się tak, dzięki niezwykle niskiemu wskaźnikowi emisji hałasu, co ma szczególnie istotne znaczenie w przypadku psów i kotów. Ciągła praca urządzenia nie będzie, zatem drażnić pupila o bardzo rozwiniętym i czułym zmyśle słuchu. Dodatkowym udogodnieniem stworzonym z myślą o naszych pupilach są namioty tlenowe.

Namiot tlenowy dla psa i kota

Namiot tlenowy to element, który zastępuje wąsy i maskę do podawania tlenu, które w przypadku zwierząt nie zdają egzaminu. Jest to prostokątna torba z przezroczystymi ścianami, w której można jednocześnie umieszczać i obserwować zwierzęta. Tlen w tym przypadku wprowadzany jest do namiotu przez otwór wlotowy. Dodatkowo torba może służyć również do schładzania lub ogrzewania pupilów, za pomocą wkładów żelowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu zwierzę ma zapewnioną efektywną terapię tlenem w warunkach domowych bez stresu i poczucia strachu.

Namiot tlenowy dla kota to szczególnie korzystne rozwiązane z uwagi na to, że zwierzęta te, niechętnie współpracują z właścicielem w tym zakresie i ciężko w ich przypadku posługiwać się wyłącznie maseczką tlenową. Jeśli chodzi o namiot tlenowy dla psa – podanie dodatkowej dawki gazu, jest bardzo szybko odczuwalne przez zwierzaki. Już po chwili zaczynają one odzyskiwać ponowne zainteresowanie otoczeniem.

Koncentrator tlenu dla psa i kota – ☎ 795 078 048