You are currently viewing Kupno czy wynajem koncentratora tlenu?

Kupno czy wynajem koncentratora tlenu?

Jeszcze kilka lat temu większość pacjentów cierpiących z powodu różnorodnych chorób układu krążenia zmuszona była do regularnych odwiedzin placówek medycznych w celu odbycia zabiegu tlenoterapii. Obecnie rozwój technologii i medycyny sprawił, że z podobnych sprzętów możemy korzystać w zaciszu własnego domu. Do wyboru mamy aż dwie opcje: zakup koncentratora tlenu służącego do tlenoterapii lub jego wynajem. Z tego względu wiele osób zastanawia się, co będzie lepszym rozwiązaniem. Niestety na to pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bowiem wszystko zależy od naszych preferencji i zasobów finansowych. Przeczytaj, jakie są zalety zakupu i wynajmu koncentratora tlenu i przekonaj się, która z opcji będzie dla Ciebie korzystniejsza.

Działanie koncentratora tlenu

Rozważając kwestie dotyczące zakupu lub wynajmu koncentratora tlenu, warto na początek uzmysłowić sobie, czym właściwie jest to urządzenie i w jaki sposób pomaga ono chorym. Koncentrator działa jak pewnego rodzaju filtr, który pobierając powietrze z otoczenia, oddziela cząstki azotu od tlenu, a następnie przepuszcza do płuc chorego jedynie czysty tlen. Regularne korzystanie z koncentratora pozwala zatem dotlenić komórki naszego organizmu, a co za tym idzie wyraźnie polepszyć kondycję chorego. Z przeprowadzonych badań wynika również, że tego typu urządzenia pozwalają zlikwidować wiele dolegliwości towarzyszących chorobom przewlekłym, poprawiając komfort życia pacjenta. Jedyne, o czym należy pamiętać to fakt, że koncentrator musi znajdować się w pomieszczeniu, gdzie panuje sucha i czysta atmosfera. Absolutnie niewskazane jest używanie go w zadymionych miejscach.

Zakup czy wynajem sprzętu medycznego?

Kwestia sporną i często stwarzająca pewien problem jest podjęcie decyzji o zakupie lub wynajmie sprzętu. Oba te rozwiązania mają swoje zalety, dlatego często trudno jest podjąć ostateczną decyzję. Nie bez znaczenia jest tu również fakt, że zakup nowoczesnego koncentratora tlenu to spory wydatek, który nie zawsze uda się sfinansować w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Prześledźmy zatem, jak dokładnie wyglądają obie opcje.

Zakup koncentratora tlenu

Zakup nowego urządzenia nie jest sprawą tanią, ponieważ może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Jest to jednak wydatek jednorazowy, a zalety podjęcia takiej decyzji potrafią zrekompensować zainwestowane pieniądze. Rozwiązanie to będzie dobre szczególnie u pacjentów, którzy muszą zostać poddani długoterminowej tlenoterapii wymagającej codziennego podawania stężonego tlenu przez kilka godzin. Są to głównie osoby cierpiące na mukowiscydozę, astmę oskrzelową czy POChP. Niewątpliwą zaletą zakupionego urządzenia jest, po prostu jego nowość i pewność, że nie był on wcześniej używany przez inne osoby. Przekłada się to również na rzadsze występowanie awarii i lepszą jakość sprzętu. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem koncentratora tlenu odwiedź nasz internetowy sklep medyczny: https://www.patronus-med.pl/sklep-medyczny/, gdzie znajdziesz stacjonarne oraz przenośne urządzenia do tlenoterapii. Wypożyczalnia i sklep medyczny PATRONUS realizuje wnioski NFZ, dlatego możesz liczyć na zakup profesjonalnego sprzętu medycznego w jeszcze korzystniejszych cenach.

Wynajem koncentratora tlenowego

Wynajem koncentratora tlenu to rozwiązanie głównie dla osób, które muszą podjąć się kilkutygodniowej lub kilkumiesięcznej terapii tlenem. Wypożyczenie sprzętu medycznego zalecane jest również w przypadku, gdy nie ma pewności czy tlenoterapia będzie stosowana przez dłuższy czas. Przy takim wynajmie na krótszy okres cena końcowa będzie zdecydowanie niższa niż zakup nowego urządzenia. Dodatkowo nasza wypożyczalnia sprzętu medycznego, dostępna pod adresem: https://www.patronus-med.pl/wypozyczalnia-sprzetu-medycznego/ oferuje produkty wyłącznie wysokiej jakości pochodzące od renomowanych światowych producentów. Skorzystanie z usług wypożyczalni Patronus to gwarancja dowozu, montażu sprzętu medycznego oraz szkolenie w domu pacjenta, a także dostęp do całodobowej infolinii. Kolejną korzyścią wynajmu jest fakt, że nasza wypożyczalnia posiada własny serwis, który w razie jakiejkolwiek awarii urządzenia podejmie się natychmiastowej naprawy lub wymiany konkretnego modelu na inny. Przed podpisaniem umowy wynajmu możemy również liczyć na instruktaż z obsługi urządzenia oraz pomoc w doborze odpowiedniego rodzaju i modelu.