You are currently viewing Tlenoterapia zwierząt – jak działa koncentrator tlenu dla psa i kota?

Tlenoterapia zwierząt – jak działa koncentrator tlenu dla psa i kota?

Psy i koty to nasi najlepsi przyjaciele, którzy oferują nam bezwarunkową miłość, w zamian oczekując odrobiny troski, wsparcia i opieki. Uczucia te można okazać pupilowi nie tylko poprzez ofiarowanie mu ciepłego domu i regularnych posiłków, ale i zapewnienie stałej opieki zdrowotnej. W końcu zwierzęta, dokładnie tak jak ludzie zmagają się z różnymi problemami i schorzeniami, które sprawiają, że nasz ukochany pies czy kot nagle zaczynają wymagać dodatkowej pomocy i wsparcia. Jedną z takich form wsparcia zwierzaka w jego problemach zdrowotnych jest tlenoterapia przy użyciu koncentratora tlenu. Jak działa koncentrator tlenu dla psów i kotów oraz w jaki sposób uzyskać takie urządzenie, dowiesz się w dalszej części artykułu.

Czym jest i jak działa koncentrator tlenu dla psa i kota?

Tlen to pierwiastek niezbędny do życia każdemu organizmowi żywemu. Potrzebują go zarówno ludzie, jak i zwierzęta oraz rośliny. W powietrzu znajduje się go jedynie około 20 proc., co może okazać się dawką zbyt małą w przypadku niektórych schorzeń. Koncentrator tlenu to urządzenie pozwalające dozować mieszankę zawierającą aż do 95 proc. tlenu. Co więcej, urządzenie to nie pobiera tlenu z butli, a z atmosfery nasycając je i podając pacjentowi.

Okazuje się, że urządzenie to podnosi komfort życia nie tylko ludzi, ale i zwierząt. Z tego powodu coraz więcej właścicieli zwierząt decyduje się na koncentrator tlenu dla psa czy kota zmagających się z kłopotami z oddychaniem, dusznościami, niewydolnością płuc czy niewydolnością nerek. Koncentrator może działać przez cały dzień, dzięki czemu chore zwierzę ma zapewniony odpowiedni poziom natlenienia organizmu, a my pewność, że robimy wszystko, by zaoferować naszemu pupilowi jak najlepszą opiekę.

Koncentratory tlenu dla zwierząt w ofercie sklepu medycznego Patronus

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wypożyczalnia i sklep medyczny Patronus wprowadziła do swojej oferty kilka koncentratorów tlenu przeznaczonych wyłącznie dla zwierząt. Wśród urządzeń tych znalazły się koncentratory takie jak:
EverFlo – Philips Respironics
Invacare – Perfecto 2
Invacare – Platinum S
Pierwsze z prezentowanych urządzeń znajduje się zarówno w ofercie sklepu, jak i wypożyczalni, natomiast dwa ostatnie modele występują jedynie w opcji wynajmu.

Należy przy tym dodać, że tlenoterapia zwierząt, odbywająca się dzięki koncentratorom tlenu, znajdujących się w ofercie sklepu Patronus odbywa się w komfortowej dla zwierząt atmosferze. Dzieje się tak, dzięki niezwykle niskiemu wskaźnikowi emisji hałasu, co ma szczególnie istotne znaczenie w przypadku psów i kotów. Ciągła praca urządzenia nie będzie, zatem drażnić pupila o bardzo rozwiniętym i czułym zmyśle słuchu. Dodatkowym udogodnieniem stworzonym z myślą o naszych pupilach są namioty tlenowe. Jest to element, który zastępuje wąsy i maskę do podawania tlenu, które w przypadku zwierząt nie zdają egzaminu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zwierzę ma zapewnioną efektywną terapię tlenem w warunkach domowych bez stresu i poczucia strachu.

Koncentraot tlenu dla psa i kota – ☎ 795 078 048