You are currently viewing Jakie zalety ma przenośny koncentrator tlenu?

Jakie zalety ma przenośny koncentrator tlenu?

Koncentrator tlenu jest urządzeniem, które zrewolucjonizowało medycynę i dało szanse na wygodniejsze życie osobom zmagającym się z problemami oddechowymi. W końcu jeszcze całkiem niedawno pacjenci tacy byli zmuszeni leczyć się wyłącznie w szpitalach i specjalistycznych ośrodkach, bez szans na podróże czy po prostu przebywanie w domu. Postęp medycyny i wprowadzenie do użytku specjalnych koncentratorów powietrza sprawiło, że chorzy mogli uwolnić się od szpitalnych murów, a posiadający przenośną wersję tego urządzenia stali się mobilni i praktycznie nieograniczeni w podróżowaniu.

W trosce o komfort życia naszych klientów sklep medyczny Patronus wprowadził do swojej oferty kilka rodzajów koncentratorów stacjonarnych oraz przenośnych. Urządzenia dostępne w naszym sklepie pochodzą jedynie od sprawdzonych producentów, dlatego gwarantują najwyższą jakość i wydajność. Poznaj zalety przenośnych koncentratorów tlenu oferowanych przez nasz sklep i przekonaj się, że to urządzenie niezbędne dla każdego pacjenta wymagającego tlenoterapii!

Przenośne koncentratory tlenu

Swoboda i wolność

Wcześniej wspomnieliśmy, że jeszcze kilkanaście lat temu osoby, które zmagały się z chorobami i dysfunkcjami powodującymi niewystarczającą ilość tlenu w organizmie, były zmuszone na stałe przebywanie w szpitalu lub specjalistycznym ośrodku, który posiadał sprzęt niezbędny do tlenoterapii. Obecnie konieczność stałej podaży tlenu nie jest przeszkodą do normalnego funkcjonowania i przebywania w zaciszu własnego domu. Dodatkowo przenośne koncentratory tlenu umożliwiają prowadzenie aktywnego trybu życia, podróżowanie, a nawet uprawianie sportu. Urządzenia te ważą zaledwie około 2 kg, dzięki czemu pozwalają pacjentowi na samodzielne poruszanie się, zarówno w domu, jak i poza nim.

Niezależność

Przenośny koncentrator tlenu umożliwia praktycznie nieustanną tlenoterapię, dzięki nielimitowanej ilości tlenu, którą bezpośrednio z powietrza pozyskuje osoba korzystająca z urządzenia. Oznacza to, że chory nie musi martwić się o zapewnienie odpowiedniej ilości wkładów, czy naboi, które należy zabrać ze sobą. Zyskuje dzięki temu prawdziwą niezależność. Dodatkowo niska waga sprzętu oraz mobilność i wydajna bateria nie ograniczają wycieczek pacjenta do krótkich wypadów na podwórko przed domem.

Aktywność i mobilność

Pacjenci korzystający z mobilnych koncentratorów tlenu mają szanse na prawdziwie aktywne życie, a nawet uprawianie sportów dostosowanych do ich stanu fizycznego. Małe rozmiary oraz waga urządzenia to również mobilność i możliwość korzystania z każdego środka transportu, w tym samolotów. Dzięki temu pacjenci wymagający tlenoterapii mają szansę na podróżowanie w najdalsze zakątki świata.

Szczęśliwsze życie i zdrowie

Uwięzienie pacjenta w szpitalnej sali to najgorsze, co można mu zaoferować, dlatego mobilne koncentratory tlenu to prawdziwa rewolucja, która wpłynęła nie tylko na zdrowie, ale i szczęście takich osób. Szansa na kontynuowanie aktywności fizycznej, podróżowania czy pracy to dla pacjentów możliwość prowadzenia szczęśliwego życia, a co za tym idzie lepsze wyniki i chęć do dalszej terapii.

Nie wiesz, jaki koncentrator tlenu wybrać? Skontaktuj się z naszymi specjalistami!

Sklep medyczny Patronus – ☎ 797 544 290