You are currently viewing Stacjonarny koncentrator tlenu — zużycie prądu i koszt wynajmu

Stacjonarny koncentrator tlenu — zużycie prądu i koszt wynajmu

Koncentrator tlenu to urządzenie, które okazuje się niezbędne w leczeniu chorób przebiegających z niewydolnością oddechową oraz sprzęt, ułatwiający życie osobom w wieku podeszłym. Jednym z rodzajów jest stacjonarny koncentrator tlenu, który pozwala na prowadzenie wygodnej tlenoterapii w zaciszu domowym. Jak wygląda tego typu sprzęt, ile zużywa prądu i jakie są koszty jego wynajmu, dowiesz się, czytając dalszą część tekstu.

Czym jest koncentrator tlenu?

Koncentratorem tlenu nazywamy urządzenie medyczne, które służy do podawania powietrza o zwiększonej zawartości tlenu. Sposób działania urządzenia polega na pobraniu powietrza z otoczenia, a następnie zaabsorbowaniu azotu, dzięki czemu pacjent może oddychać tlenem o stężeniu większym niż 90%. Dodatkowo koncentrator oczyszcza, filtruje i nawilża zassane powietrze.

Urządzenia te uznawane są za znacznie bezpieczniejszą alternatywę od dawniej używanych butli tlenowych. Nie stwarzają one ryzyka wybuchu oraz nie rozniecają ognia w przypadku wystąpienia pożaru. Co więcej, koncentratory są wyjątkowo proste w obsłudze, dlatego sprawdzają się w użytku domowym. Sprawdź wpis na naszym blogu – https://patronus-med.pl/co-to-jest-koncentrator-tlenu-i-jak-dziala/ – i poznaj więcej cennych informacji o tym, czym jest i jak działa koncentrator tlenu.

Ile prądu zużywają koncentratory tlenu?

Ile prądu zużywa koncentrator tlenu?

Zastanawiasz się, ile prądu zużywa koncentrator tlenu? Możemy powiedzieć, że zużycie prądu przez koncentrator tlenu jest relatywnie niskie. Dla stacjonarnych koncentratorów, które nie mają butli tlenowej, wynosi to około 200 – 300 W na godzinę. To daje nam roczne zużycie energii w przedziale od 2400 kWh do 3600 kWh.

Z drugiej strony, przenośne koncentratory tlenu, które zasila akumulator, są bardziej energooszczędne. Ich pobór energii jest skoncentrowany głównie na ładowaniu baterii, co pozwala na korzystanie z urządzenia bez konieczności ciągłego podłączenia do sieci elektrycznej.

Zużycie prądu przez koncentratory tlenu w porównaniu do innych urządzeń

Porównując zużycie prądu przez aparat tlenowy do innych urządzeń domowych, koncentratory tlenu są stosunkowo energooszczędne. Dlatego dla wielu użytkowników koszt energii nie stanowi dużego obciążenia finansowego, co jest dodatkową zaletą tych urządzeń.

Jest jednak ważne, aby zrozumieć, że rzeczywiste zużycie prądu przez koncentrator tlenu zależy od wielu czynników. Na przykład, czas, przez jaki urządzenie jest włączone, jak również ustawiony poziom przepływu tlenu, mają bezpośredni wpływ na zużycie energii. Więcej tlenu i dłuższy czas pracy oznaczają wyższe zużycie prądu.

Mimo wszystko, koncentratory tlenu nadal są jednymi z najbardziej efektywnych energetycznie urządzeń medycznych dostępnych na rynku. Są one wysoce wydajne w produkcji tlenu, zużywając przy tym stosunkowo mało energii, co przekłada się na oszczędności dla użytkowników i korzyści dla środowiska. Dzięki swojej wydajności energetycznej mogą one być używane praktycznie non-stop bez powodowania znacznego wzrostu rachunków za prąd.

Zalety stacjonarnych koncentratorów tlenu

Ile kosztuje wynajem stacjonarnego koncentratora tlenu?

Zakup nowego koncentratora tlenu to spory wydatek, który bardzo często przewyższa możliwości budżetowe chorego (w końcu jest to urządzenia, które kosztuje około kilku tysięcy złotych). W innych przypadkach chorzy korzystają z koncentratora tlenu jedynie okresowo, przez co zakup sprzętu staje się całkowicie nieopłacalny.

Wychodząc naprzeciw problemom pacjentów wymagających tlenoterapii, nasza wypożyczalnia koncentratorów tlenu Patronus oferuje niezwykle atrakcyjne usługi miesięcznego wynajmu sprzętu medycznego, takiego jak najwyższej jakości stacjonarne koncentratory tlenu. Cena miesięcznego wynajmu stacjonarnego koncentratora tlenu jest stała i zaczyna się już od 100 zł. Co więcej, wszelkie urządzenia oferowane przez naszą wypożyczalnię posiadają niezbędne atesty i certyfikaty, a każdy egzemplarz jest dokładnie sprawdzany przed wypożyczeniem.

Zalety wynajmu koncentratora

Największą i niepodważalną zaletą wynajmu koncentratora tlenu jest oszczędność. Zakup nawet najprostszego urządzenia to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, co może być sporym obciążeniem finansowym dla chorego. Niskie ceny miesięcznego wynajmu pozwolą na dopasowanie urządzenia do potrzeb pacjenta i jego bliskich. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule na naszym blogu – https://patronus-med.pl/zalety-wypozyczenia-sprzetu-medycznego-i-rehabilitacyjnego/ – gdzie, dowiesz się więcej o zaletach wypożyczenia nie tylko koncentratorów tlenu, ale również sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego.

Dodatkowo osoby, które zdecydują się na dzierżawę tego typu sprzętu, mogą liczyć na fachowe wsparcie całodobowej infolinii, która pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące użytkowania stacjonarnego koncentratora tlenu. Każda usługa wynajmu koncentratora tlenu wiąże się również z profesjonalnym pokazem użytkowania sprzętu, co będzie przydatne dla osób, które dopiero zaczynają tlenoterapię.

Wypożyczalnia sprzętu medycznego ☎ 795 078 048